Producenci
Promocje
Kategorie blog
Zegarek z pulsoksymetrem
Zegarek z pulsoksymetrem

Rozwój technologii umożliwia wprowadzenie podstawowych pomiarów funkcji naszego organizmu do codziennej rutyny – coraz chętniej sięgamy po ciśnieniomierze lub termometry. Wykorzystanie takich urządzeń nie zastąpi konsultacji z lekarzem, ale może nam wskazać, kiedy warto zaplanować wizytę kontrolną. Wzrostem popularności cieszą się również urządzenia do pomiaru saturacji krwi lub zegarek z pulsoksymetrem.

Czym jest saturacja krwi i na czym polegają pomiary?

Saturacja to wskaźnik, który informuje nas o obecności gazów w płynie. W przypadku pomiaru dokonywanego pulsoksymetrem wynik informuje nas o proporcji cząsteczek hemoglobiny związanej z tlenem do tych, które takiego połączenia nie utworzyły. Pomiary dokonywane są z użyciem specjalnej wiązki światła. Zazwyczaj wskaźnik ten oscyluje w granicach 95-100%. Jego poważny spadek może informować nas o wystąpieniu niedotlenienia, więc jeśli niski wynik wiąże się z pogorszonym samopoczuciem, warto udać się do lekarza.

Monitorowanie pracy organizmu to dobry zwyczaj, który może wspomóc nas w dbaniu o zdrowie. Podobnie jednak jak termometr i ciśnieniomierz, pulsoksymetr - zarówno ten w zegarku, jak i jako osobne urządzenie - pełni jedynie funkcję pomocniczą. Należy pamiętać, że wynik pomiaru nie jest bezpośrednim wskaźnikiem na wystąpienie schorzenia.

Czy warto kupić smartwatch z pulsoksymetrem?

Zakup specjalnego pomiaru urządzenia do saturacji wiąże się z dodatkowym wydatkiem oraz wymaga pewnej samodyscypliny w regularności, dlatego wybór zegarka z pulsoksymetrem wiąże się z większą wygodą. Mobilność smartwatcha docenią osoby aktywne - takie urządzenie przyda się podczas codziennych ćwiczeń lub entuzjastom górskich wycieczek, którzy często przebywają na dużych wysokościach, gdzie oddychanie jest trudniejsze.

W naszej ofercie znajdziesz również smartwatch, który może zaoferować Ci oszczędność miejsca i czasu dzięki połączeniu wielu funkcji – zegarek dokonuje pomiarów temperatury, ciśnienia, EKG i saturacji krwi, informuje o powiadomieniach z telefonu, mogąc przy tym pełnić rolę budzika, stopera, a nawet krokomierza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl