Producenci
Promocje
Kategorie blog
Dlaczego warto dobrać szkło hartowane do smartwatcha

Popularność smartwatchów w ostatnich latach zdecydowanie wzrosła, co w zasadzie nie dziwi. Są to modne i nowoczesne urządzenia, które bazując na funkcjonalności tradycyjnych zegarków oferują znacznie więcej niż pierwowzory. Decydując się na zakup wymarzonego modelu warto nie tylko zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, ale zadbać również o optymalną ochronę sprzętu, co zdecydowanie przedłuży żywotność tarczy. Folia, szkło hartowane lub szkło hybrydowe to konieczność, jeżeli zależy nam na zminimalizowaniu niekorzystnego wpływu czynników mechanicznych na nasze ulubione akcesorium. Jeśli jednak nie wiesz, która opcja sprawdzi się najlepiej, dla ułatwienia poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące kwestii doboru ochrony smartwatcha. Zachęcamy do lektury!

Dlaczego warto zabezpieczyć tarczę zegarka?

Smartwatche, podobnie zresztą jak smartfony, to urządzenia, których najważniejszym dla użytkownika elementem jest ekran dotykowy. Ze względu jednak na fakt, że smartwatch noszony jest na nadgarstku, bywa znacznie częściej narażony na uderzenia i otarcia niż zwykle przechowywany w specjalnym etui telefon. Tę kwestię powinny mieć szczególnie na uwadze osoby aktywne, które wiedzą, że ze względu na charakter wykonywanej pracy czy uprawianych sportów mogą uszkodzić tarczę urządzenia właściwie w każdym momencie. W rezultacie na niezabezpieczonym ekranie mogą pojawić się zarysowania utrudniające z biegiem czasu użytkowanie. Ponadto w przypadku silnego uderzenia i pęknięcia tarczy, urządzenie może po prostu przestać działać i będziemy zmuszeni do kupienia nowego. Inną kwestią jest też to, że na przykład dobrej jakości szkło hartowane posiada powłokę oleofobową, dzięki której ślady palców na ekranie stają się niewidoczne, co korzystnie wpływa na wygląd akcesorium. Do tarczy zabezpieczonej taką powłoką ochronną nie przylega też kurz.

Rodzaje zabezpieczeń

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zabezpieczeń ekranu smartwatcha i tak jak w przypadku smartfonów możemy wybierać spośród takich opcji jak folia, szkło hartowane lub hybrydowe. Za najlepszą opcję uważa się szkło hartowane które charakteryzuje się twardością 8-9H i zapewnia optymalną ochronę. Najsłabiej w tym rankingu wypadają folie, jednak warto pamiętać, że każda ochrona jest zawsze lepsza niż żadna.

Szkło hartowane

Zasadniczo każdy produkt z tej kategorii jest w stanie zabezpieczyć ekran smartfonu przed zarysowaniem paznokciami czy ostrymi, stalowymi narzędziami. Tak naprawdę przy twardości 8-9H możemy oczekiwać, że dopiero wiertło diamentowe pozostawi na powierzchni jakikolwiek ślad. Oprócz bardzo dobrej wytrzymałości, zaletą tego rozwiązania jest wspomniana już powłoka oleofobowa, a posiadacze smartwatchów cenią sobie również wysoką czułość ekranu pokrytego zabezpieczeniem ze szkła hartowanego na dotyk, a także brak jego wpływu na wyrazistość i odwzorowanie barw. Jest to opcja najdroższa ze wszystkich, jednak komfort użytkowania w pełni rekompensuje w tym przypadku wydane pieniądze.

Szkło hybrydowe

Wersja hybrydowa charakteryzuje się mniejszą twardością od szkła hartowanego i wynosi 6-7H. Wiele osób decyduje się jednak na to rozwiązanie, ponieważ taka powłoka dobrze spełnia swoje zadanie, jest jednak cieńsza i nie powoduje wrażenia grubości ekranu. Koszt zakupu hybrydy jest nieco niższy, jednak nie zyskujemy w tym przypadku powłoki oleofobowej, co może wymagać częstszego czyszczenia ekranu.

Folia ochronna na wyświetlacz

Jej zaletą z pewnością jest niska cena, jednak w przypadku folii o przeciętnej twardości wynoszącej 3-5H możemy spodziewać się, że przy intensywniejszym użytkowaniu urządzenia nie będziemy mogli liczyć na dobrą ochronę przed uderzeniami. Zdarza się też, że niektóre folie ochronne na wyświetlacz powodują przekłamanie barw i pogarszają działanie dotyku.

Czy opłaca się inwestować w dobre zabezpieczenie ekranu smartwatcha?

Jak najbardziej! Smartwatch to mimo wszystko urządzenie, na którego zakup przeznaczamy niejednokrotnie sporą kwotę pieniędzy, dlatego warto zadbać o to, aby służył nam jak najdłużej i dobrze prezentował się na nadgarstku. Właśnie dlatego po prostu opłaca się zainwestować w dobre szkło hartowane z powłoką oleofobową, a jeżeli ten wydatek przekracza nasz budżet, to dobrą opcją będą również hybryda lub zwykła folia ochronna.

Zobacz nasze szkła ochronne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl